منو

یکشنبه, 26 خرداد 1398 - Mon 06 17 2019

A+ A A-

شب ششم محرم 94 مسجد ارک

سخنرانی حضرت حجت الاسلام میلانی نژاد در شب ششم محرم 94 - مسجد ارک تهران

موضوع سخنرانی : عبرت های قرآنی

تاریخ : 94/07/27

حجت الاسلام میلانی نژاد شب ششم محرم 94 مسجد ارک 

 

 

  دانلود صوت سخنرانی شب ششم محرم مسجد ارک

 

متن سخنرانی :

شب ششم محرم 94 مسجد ارک هم با دعای فرج و شعری مهدوی آغاز و با نور صلوات و استعانت از آقا قاسم بن الحسن و عموی بزرگوارشان ابوالفضل العباس آغاز شد:
" فَاعْتَبِرُوا یَا أُولِی الْأَبْصَارِ "(حشر2)
در جلسه قبل این مطلب عنوان شد تقوای قلب بالاترین تقوای وجودی انسان است که ضامن دوام تقوای دیگر جوارح است و در آیه  32 سوره حج به آن اشاره شده :
" وَ مَنْ یُعَظِّمْ شَعائِرَ اللَّهِ فَإِنَّها مِنْ تَقْوَى الْقُلُوبِ "
دارای نشانه هایی است از جمله اینکه نه تنها از مال حرام دوری می‌جویی بلکه از مال شبهناک هم باید دوری جست.
سه سوره در قرآن به قرب و تقوا الهی پرداخته که خواندن آن در هر شب جمعه برای همین امر توصیه و تاکید شده " نمل " ، "شعار"و "قصص" اما در جز 28 قرآن سوره ای است که بدون هیچ قید زمانی  وفقط مداومت بر خواندن ان باعث در آمدن به حزب و گروه اولیا و مقربین خداوند می‌شود و در آن از حزب خدا و شیطان سخن به میان آمده و آن سوره احزاب است چرا چون وقتی نخواهیم جز حزب شیطان نباشی دیگر به سوی حزب خدا حرکت کردی ، و کسی که در حزب خدا باشد دیگر نمی‌تواند در حزب شیطان باشد.
مراقبت از هوای نفس خیلی سختر از مراقبت وسوسه شیطان است چون تا وقتی در گیر نفس هستیم اصلاً شیطان با ما کاری ندارد و به سراغ ما نمی‌آید.
اولین آیه سوره مجادله در مورد حقوق خانواده است "قَدْ سَمِعَ اللَّهُ قَوْلَ الَّتِی تُجَادِلُکَ فِی زَوْجِهَا وَتَشْتَکِی إِلَى اللَّهِ وَاللَّهُ یَسْمَعُ تَحَاوُرَکُمَا إِنَّ اللَّهَ سَمِیعٌ بَصِیرٌ " یعنی از ویژگی‌های حزب اللهی بودن حسن خلق و مکارم اخلاقی است حزب اللهی خانواده دوست است ، حزب اللهی حق همسر و فرزند را نمی‌تواند به جا نیاورد! در واقع از رسول خدا است که فرمود حسن خلق نیمی از دین است کسی که کظم غیظ میکند و دیگران را می‌بخشد می‌تواند حزب اللهی باشد.
نکته بعدی راضی به رضای خدا بودن از ویژگی‌های بارز حزب اللهی بودن است که در آیه آخر سوره مجادله به آن اشاره می‌شود.
"رَضِیَ اللَّهُ عَنْهُمْ وَرَضُوا عَنْهُ أُوْلَئِکَ حِزْبُ اللَّهِ ".


مجوز استفاده از قالب مذهبی یاسین براي اين دامنه داده نشده , برای دریافت مجوز قالب بر روی لینک ، ( درخواست مجوز ) کلیک کنید